Nemzeti Művelődési Intézet Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Igazgatóság

A vármegye kialakulása a korábbi Jászság és Nagykunság területéből, valamint Külső-Szolnok vármegyéből állt össze. 1950-ben a korábbi Heves vármegye Tiszától keletre fekvő területe (Tiszafüred és környéke) is Jász-Nagykun-Szolnok vármegye része lett. Jász-Nagykun-Szolnok vármegye az Alföld szívében, 7 vármegyével határosan helyezkedik el, a Tisza, a Hármas-Körös és a Zagyva folyók által szabdalt területen.

Jász-Nagykun-Szolnok vármegye területe 5.582 km² (a megyék rangsorában a 8.) A vármegye gazdasági értelemben közepesen fejlett, jelentős természeti erőforrásának a mezőgazdasági termőterületek tekinthetők. A vármegye az ország egyik legjelentősebb mezőgazdasági régiójának részét képezi, nem tekinthető turisztikai nagyhatalomnak, de egyes térségek (Tisza-tó) és települések (fürdőhelyek) számára meghatározó tényező az idegenforgalom.

A vármegye turisztikai jellemzőit a természeti értékekre, a termál- és gyógyfürdőkre, a kulturális rendezvényekre, falusi vendégszeretetre, sajátos gasztronómiára és a népi kézművességre alapozott turisztikai termékek határozzák meg. (Forrás: http://www.jnszm.hu/?lang=2&f=2&p=13)

Utoljára módosítva: 2024-04-20 21:33

Cím

5000 Szolnok, Mészáros Lőrinc utca 2.

Telefon

+36 20 282 9144

Munkatársak